Türkiye’deki Wakeboard Tesisleri

Merhaba,

Bu yazıda sizlere ülkemizde hızla gelişen kablolu wakeboard sporunu yapabileceğiniz tesisler hakkında bilgiler aktarmak isteriz.

 

Hip-Notics Cable Park

Antalya’da yer alan Hip-Notics misafirlerine 3 farklı yapay gölde mevsimsel avantajı sayesinde 11 ay boyunca kablolu wakeboard, su kayağı, kneeboard, wakeskate ve monoski yapma imkanı sağlıyor. 200.000m2lik oldukça büyük bir alana yayılan tesis bünyesinde konforlu ve otel kalitesinde konaklama hizmeti de veriliyor.

Tüm dünyadan wakeboard sever amatör ve profesyonel sporcuların favori tesislerinden biri olarak bilinen Pek çok wakeboard yarışmasına ev sahipliği yapan Hip-notics bünyesinde her yıl çok sayıda spor kampı da düzenlenmektedir.

Tesis bu spora yeni başlayanlar için de güleryüzlü personeli, ücretsiz temel eğitim imkanı, wakeboard dışındaki aktiviteleri ile vazgeçilmez konumdadır.

Kablolu Wakeboard dışında tesiste güneşlenme alanları, rahatlama havuzu, jakuzi, sauna, masa tenisi, plaj voleybolu, masaj, masa oyunları gibi pek çok imkan yer alıyor. Hip-notics bünyesinde yer alan restoranda misafirler 3 öğün açık büfe yöresel lezzetleri tatma şansına sahip.

Son olarak Hip-Notics Cable Park’ın 2019 yazında WAKETURKEY organizasyonuyla Türkiye’nin ilk, dünyanın sayılı wakeboard festivallerinden birine 13-16 Haziran / 2-5 Ağustos tarihlerinde ev sahipliği yapacağını da hatırlatmak isteriz.

Gölkaypark / The North Cable Park

İzmit’te yer alan North Cable Park(Gölkay) İstanbul’a en yakın kablolu wakeboard tesisi olarak ön plana çıkmaktadır. Bu bağlamda tesis gün geçtikçe bölgede yaşayan pek çok wakeboard severin günübirlik hatta bir kaç saatliğine gidip eğlendiği bir alan haline gelmeye devam etmektedir.

Tesis bünyesinde kablolu wakeboardun yanısıra su kayağı, kneeboard, wakeskate, monoski, flyboard, paddle board(SUP), kano yapma imkanı da bulunmaktadır.

Gölkay / North Cable Park 2019 yılında standart fiyatlarının yanında uygulamaya aldığı sezonluk üyelik sistemi ile bu sporu bir yaşam biçimi haline getirmiş sporcuların uğrak noktası olmayı hedeflemektedir.

Bursa Sukay

Bursa Osmangazi bölgesinde yer alan SUKAY PARK kışın Uludağ’da kayak ve snowboard yapanların yazın öncelikli tercihi arasında yer almaktadır.

Gün geçtikçe bölge halkının ilgisini daha da çeken SUKAY PARK en son 2018 Kablolu Wakeboard Kulüplerarası ve Bireysel Türkiye Şampiyonası’na ev sahipliği yaptı.

Sadece su kayağı tesisi değil, yeni bir yaşam merkezi olma gayesi güden SUKAY PARK çocuk oyun parkı, yürüyüş ve koşu yolları, restaurant, cafe, spor kıyafeti satış ve kiralama mağazası, su kayağı okulu ile toplam 100 dönümlük bir alan üzerinde yer alıyor.

Kartepe Sukaypark

Sapanca gölü üzerinde yer alan tesis sunduğu müthiş doğa manzarasının yanı sıra Gölkay/North Cable Park gibi Istanbul’a olan yakınlığı ile çevredeki wakeboard severlerin dikkatini çekiyor.

Doğa manzarası ve wakeboard yapanları seyrederken lezzetli yemekleri yiyebileceğiniz bir kafeteryası da bulunan tesis, hemen yanı başındaki Seka Kampı sayesinde oldukça ucuza konaklama yapmanızı sağlayarak, özellikle haftasonu gelenlere 1 gece 2 gün dolu dolu zaman geçirme fırsatı sunuyor.

Tesis içerisinde wakeboard, su kayağı, kneeboard yapma imkanı bulunuyor.

Samsun Sukay

Samsun Canik bölgesinde Bandırma Müze yanında yer alan tesis bölgedeki tek wakeboard tesisi olarak ön plana çıkıyor. Tesis hakkında ilave bilgiler edindikçe bunları sizlerle paylaşıyor olacağız.

Kayseri Sukaypark

2013 yılında Kayseri Belediyesi tarafından kurulan Kayseri Sukaypark yaz aylarındaki bölgesel turizme yeni bir dinamik sağladı.

Tesis bünyesinde wakeboard yanısıra kneeboard ve su kayağı yapılabiliyor. Bunlara ilave olarak kafeterya ve sahilden tünel aracılığı ile ulaşılan gölet ortasındaki 4000 m2’lik Ada’da yaz aylarında düğün, kokteyl, bayi toplantısı vb. toplu organizasyonlar yapılabilmektedir. Tesiste ayrıca açık yüzme havuzu da bulunmaktadır.

Eskişehir

Eskişehir Bilim ve Sanat Kültür parkı içerisinde yer alan kablolu wakeboard tesisi hakkında detaylı bilgileri yakında paylaşıyor olacağız.

GAP Sukay Su Sporları Merkezi

Şanlıurfa’da yer alan tesis Güneydoğu Anadolu Bölgesi turizmine yeni bir soluk getirdi.

Tesis içerisinde wakeboard, su kayağı, kneeboard yapma imkanı bulunuyor. Tesis hakkında ilave bilgiler edindikçe yazı dizimizde güncelliyor olacağız.

Yozgat

Yozgat Spor Vadisi projesi kapsamında tamamlanan tesis hakkında detaylı bilgileri yakında paylaşıyor olacağız.